Stāsts par Leviju

Tā ir neapšaubāma aksioma, ka džinsi ir viena no modes pasaules kulta klasikas parādībām un džinsu stāstu nevar izstāstīt, nepieminot Levi's – uzņēmumu, kas aizsāka mūžīgo džinsu tendenci. Ikviens zina klasiskās 501 džinsa bikses, kas iezīmēja šī ikoniskā apģērba pirmsākumus un kam sekoja daudz dažādu atkārtojumu kā atbilde uz konkrētās desmitgades stilu. Levi's bija ne tikai džinsa bikšu izgudrotāji, bet 20. gadsimtā viņi diezgan lielā mērā veidoja zilo džinsu modi un kalpoja kā simbols jaunām subkultūrām.


KĀ VISS SĀKĀS

Levi's stāsts sākās, kad Levijs Štrauss, kurš bija sauso preču pārdevējs Sanfrancisko, sadarbojās ar Džeikobu Deivisu. Pēdējais bija Reno drēbnieks, kurš regulāri pirka džinsa audumus no Štrausa veikala un izgatavoja izturīgas darba bikses kalnračiem, dzelzceļniekiem un citiem smagi strādājošiem cilvēkiem. Savā darbā Deiviss pamanīja, ka klienti pērk džinsa auduma plāksterus, lai pastiprinātu bikses, kas bija saplēstas konkrētajās slodzes vietās. Lai risinātu šo problēmu, viņam radās lieliska ideja, kas iezīmēja šodien pazīstamo džinsu sākumu.


Ideja bija saistīta ar kniežu presēšanu deformācijas vietās, kas padarīja džinsus daudz izturīgākus. Šādas džinsa bikses spēja izturēt smago darba vidi un bija acumirklīgs hit viņa klientu vidū. Loģiski, ka pirmais, kas viņam ienāca prātā, bija patentēt jauno izgudrojumu. Lai gan bizness šķita veiksmīgs, viņam joprojām nebija pietiekami daudz brīva kapitāla, lai iegādātos patentu kniedēšanas tehnoloģijai. Tomēr, tā kā viņš bija cilvēks ar lieliskām idejām, viņam viens bija arī šai problēmai, un viņš piedāvāja Levijam Štrausam piedalīties patenta iegādē. Levis piekrita un 1873. gadā tika patentēti pirmie kniedētie darba džinsi ar nosaukumu XX.

LEVI'S KĀ DARBA APĢĒRBS

Kniedēti džinsi kļuva par tūlītēju hitu strādnieku šķiras amerikāņu vidū, kuri meklēja uzticamas bikses savai izturīgajai darba videi. Vēlāk XX džinsi tika pārveidoti un ieguva savu pašreizējo nosaukumu 501. Pēc dažām dizaina izmaiņām 1922. gadā Levi's džinsi ieguva savu klasisko izskatu ar piecām kabatām un jostas cilpām. 20. gados džinsa bikšu popularitāte joprojām bija galvenokārt koncentrēta Amerikas austrumu piekrastē, jo tās bija kovboju, mežstrādnieku un dzelzceļnieku izvēles bikses.


Tas viss sāka mainīties 30. gados, kad amerikāņu pierobežas kultūra un tās estētika kļuva populāra amerikāņu un īpaši austrumu pusē. Pēc ceļojumiem uz savas valsts rietumu daļām daudzi atveda stāstus un preces, starp kurām bija arī džinsa bikses. Vēl viens popularitātes palielinājums radās Otrā pasaules kara laikā, kad džinsi tika uzskatīti par būtisku preci un tika pārdoti tikai cilvēkiem, kas bija daļa no aizsardzības nozares. Džinss lēnām, bet neizbēgami pārņēma cilvēku prātus.

LEVI UN KONTRKULTŪRA

Desmitiem, kas sekoja tieši pēc Otrā pasaules kara, Levi's piedzīvoja savu popularitātes augstāko virsotni. 50., 60. un 70. gados Levis un džinsa apģērbs kā tāds bija kontrkultūras simbols – bītniki, modi, hipiji un rokeri. Tas bija laiks, kad džinsa bikses un Levis kā zīmols iesakņojās Rietumu kultūrā. Džinss ir apģērba piemērs, kas pārspēj visas tendences un joprojām ir tikpat aktuāls kā iepriekš.
Kā šodien ir ar Levi's džinsa biksēm? Šis gads solās būt liels klasiskajiem Levi's džinsiem, īpaši oriģinālajiem amerikāņu ražojumiem. Nepalaidiet garām iespēju iegūt šo modes klasiku. NorthernGrip mēs nesen saņēmām jaunu Levi's bikšu sūtījumu, lai jūs varētu sākt meklēšanu šeit un atrast savus ideālos Levi's pārus.