Ādas jakas gadu desmitiem

Ādas jakas ir viena no ilgmūžīgākajām modes priekšrocībām mūsdienu pasaulē. Tas ir bijis civilās modes tirgū kopš 20. gadsimta pirmās puses, kad Ērvings Šots prezentēja savu mūžīgo Perfecto jaku. Pirms tam ādas bumbvedēju jakas bija obligāta prasība militāro lidmašīnu pilotiem, kuriem nācās izturēt ārkārtīgi zemu temperatūru atklātās kabīnēs.

Kopš ādas jaku pirmsākumiem katra desmitgade ir iezīmējusies ar kādu konkrētu stilu un šajā rakstā apskatīsim dažādu gadu desmitu vintage ādas jakas, kuras var atrast mūsu veikalā.


70. GADU ĀDAS JAKAS

70. gadu ādas ainā var atrast atsauces uz 50. un 60. gadiem baikeru jaku veidā. Bikeru jakas joprojām bija iecienītas baikeru kluba biedru un topošo panku grupu, piemēram, Sex Pistols, vidū.

Tas pats attiecas uz aitādas bumbvedēju jakām, kuras savā agrīnajā Rocky sērijā padarīja populāru Silvestrs Stallone. Taču 70. gados radās jauns ādas jakas stils, kas bija īpaši šim laikmetam – ādas žakete.

70. gadu ādas jakai ir raksturīgi bleizera stila atloki, pogas un tīra piegriezuma ģeometrija. Šīs jakas turpināja vēsumu un slikta pirkuma noskaņas, tomēr ar atšķirīgu, izsmalcinātāku siluetu. Mūsu veikalā mēs piedāvājam plašu ādas jaku klāstu no 70., 80. un 90. gadiem.


80. GADU ĀDAS JAKAS

Eklektiskajos 80. gados varētu apgalvot, ka vispopulārākā bija ādas motociklistu jaka un tās iedvesmotie stili. Īpaši Austrumeiropā, kur bija aizkavējies panku estētikas uzplaukums, kas radīja radžotu baikeru jaku un krāsainu mohauku tendenci.

Viena no tendencēm 80. gados bija krāsotas ādas jakas. Pirms 80. gadiem ādas jakām bija diezgan ierobežota krāsu izvēle: melna, brūna vai pelēka. Tas viss mainījās 80. gados, kad ādas apģērbi eksplodēja krāsās, kā arī desmitgade kā tāda. Ādas jakas sāka kļūt iecienītākas sieviešu vidū, kuras piesavinājās vīrišķīgo motociklistu jaku, pievienojot tam kādu sievišķīgu pieskārienu.

Šī laikmeta jakām ir raksturīgi plati baikeru jaku iedvesmoti atloki, apgriezti silueti un dažādi raksti un jautras krāsas. Mūsu noliktavā ir pieklājīga 80. gadu ādas jaku kolekcija vīriešiem un sievietēm.

90. gadu ĀDAS JAKAS

90. gados var redzēt visu iepriekšējo gadu desmitu stilu sakritību – ir gan baikeru jakas, gan bumbieri, gan ādas bleizeri. Tomēr ir zināma pievilcība uz ādas žaketēm un īsiem mēteļiem, īpaši sieviešu vidū.

TV klasikas Sekss un pilsēta galvenās varones ir labi pazīstamas ar to, ka viņiem patīk ādas jakas. Vēl viena kulta klasika, kas nāk prātā, ir Matrica, kurā Kerija-Anne Mosa un Kīna Rīvsa ir ģērbušās ādā, vienlaikus pārvietojoties dažādās realitātēs un šaujot ar lieliem ieročiem.

90. gadu ādas tendences tika nodotas nerātnēm, un mūsdienās mēs redzam, ka visi šie stili sadzīvo postmodernā ielu modē, kas ir “viss iet”, kur galvenais ir individualitāte. Ja meklējat 90. gadu ādas jaku, apmeklējiet mūsu veikalu, kur, visticamāk, atradīsiet to, ko meklējat.